סביבת עבודה יצרתית

לאחרונה התפתח תחום תעסוקה פרטני הנקרא "פרילנסר" הפרילנסרים לרוב עובדים במשרדים פרטיים שפתחו או מהבית. היתרון במשרד שהוא נותן את השקט והשלווה להתרכז בעבודה, אך לעומת זאת בבית ניתן לחסוך כסף רב על הוצאות שכירות וכדומה. לכן רבים מהם מעדיפים אפשרות ביניים הנקראת מרחב עבודה משותף. אלו צצים כמו פטריות לאחר הגשם ומובילים אליהם פרינלסרים רבים שסביבת העבודה בבית לא אפשרה להם להתרכז או שסביבת העבודה במשרד הייתה יקרה להם מאוד.

לרוב מתחמים אלו נמצאים במקומות מרכזיים ונגישים מבחינת תחבורה ציבורית, מעוצבים להפליא, בעלי מטבח מאובזר ומשותף, מכונות קפה, טלוויזיות פופים, כיתות ומתחמי עבודה מבודדים. כל אלו מאפשרים לכל בן אדם שמחשב הוא כלי העבודה שלו למצוא את עצמו בין אנשים שמאוד יכול להיות שחולקים את אותו מקצוע ואף יכולים לשתף בחוויות ומסקנות.

הראשונים לזהות את הפוטנציאל של מרחבי עבודה משותפים תאמינו או לא היו Google  ישראל. כן כן. גוגל ישראל. למרות שזוהי חברת ענק. אז מה לה ולמתחמי עבודה משותפים לפרילאנסרים אתם שואלים? ובכן מרחב העבודה בגוגל ישראל ניתן להזמנה על ידי כל בעל עניין כל עוד התחום של האירוע שהוא מעוניין להעמיד במרחב זה רלוונטי במידה  מסויימת לאינטרס של גוגל. הדבר מאפשר יצירת שיתופי פעולה, עדכונים ודיווחים על הטכנלוגיות חדשות בתחום ובעיקר לשמור את הכישרונות הצעירים קרוב לבית. כמובן שלא כל בית עסק  יכול להרשות לעצמו את מה שגוגל מציעה, אך בהחלט בהיקפי הרווחים של גוגל זוהי החלטה אסטרטגית חיובית ונכונה.

תארו לכם סיטואציה בה מתכנת עובד בשולחן אחד, מעצב מולו וובמאסטר על הפוף. אתם כבר מדמיינים איזה שיתופי פעולה אפשר ליצור. לא מעט סוכנויות וסטארטאפים צמחו ממקומות בהם שיתפו ברעינות ומחשבות. לא מעט בעלי עסקים נמצאים במצב שהעובר ושב שלהם כבר לא יכול להכיל את כמות המזומנים הנכנסת לאחר שפגשו מספר אנשים שיכלו לעזור להם לממש את הפוטנציאל הטמון בשיתוף הפעולה ביניהם.

הימים בהם כל אחד עבדו במשרדו או בביתו ספון בתוך החדר מול מסך המחשב כבר תמו. המתקדמים מבין האנשים מבין שרק על ידי שיתופי פעולה ניתן להצליח בחוץ.